Team Toftild

Team Toftild

Toftild Alternativt Hår er en specialforretning med mere end 35 års erfaring inden for parykker, toupeer og specialdesignede hårdele. Alle frisører hos Toftild har den 4-årige frisøruddannelse og specialuddannelse i paryk, toupe og Hår for Livet by Toftild. Hos Toftild kan du få hjælp til mere hår.

Velkommen hos Toftild i Aalborg, Aarhus og København.

Claus Toftild

Claus Toftild

Indehaver, frisør

claus@parykker.dk

Rikke Ajero

Rikke Ajero

Frisør, Aalborg

rikke@parykker.dk

Tanja Nygaard

Tanja Nygaard

Frisør, Aalborg

tanja@parykker.dk

Anne Jensen

Anne Jensen

Frisør, Aalborg

anne@parykker.dk

Mette Ravnkilde

Mette Ravnkilde

Frisør, Aalborg
På barsel

mette@parykker.dk

Mathilde Kjeldsen

Mathilde Kjeldsen

Frisør, Aalborg

mathilde@parykker.dk

Maria Larsen

Maria Larsen

Frisør, Aarhus

maria@parykker.dk

Jette Kristensen

Jette Kristensen

Frisør, Aarhus

jette@parykker.dk

 

Laila Seiberg Jensen

Laila Seiberg Jensen

Frisør, Aarhus

laila@parykker.dk

Adeleine Kreiberg

Adeleine Kreiberg

Frisør, København

adeleine@parykker.dk

Marie Egholm

Marie Egholm

Selvstændig frisør v/ Toftild København

Melanie Nielsen

Melanie Nielsen

Selvstændig frisør v/ Toftild København

Kristian Lindgaard

Kristian Lindgaard

Lager, Aalborg

lager@parykker.dk

Tanja Rantanen

Tanja Rantanen

Marketingkoordinator, Aalborg

rantanen@parykker.dk

Lise Toftild

Lise Toftild

Indehaver

lise@parykker.dk

Det sker hos Toftild
Hårkonsultation i Kbh

Hårkonsultation i Kbh

Har du mistet dit hår, helt eller delvist? Vil du høre om Hår for Livet og dine muligheder? Claus Toftild tilbyder

Gratis hårkonsultation
27. og 28. maj i København >

Kurser for frisører

Kurser for frisører

Toftild tilbyder kurser for frisører. Vil du arbejde med parykker, herretoupe eller Hår for Livet by Toftild? Max 3-4 per hold.

Toftild Træning & Teknik
Læs mere om Toftild frisørkurser >> 

Hovedbeklædning til hårtab

Hovedbeklædning til hårtab

Hos Toftild finder du bløde bambushuer, turbans, kasketter, hyggehuer og tørklæder til hovedet. Kom ind og prøv de nye tørklæder - eller køb i Toftilds webshop.

Se flere tørklæder >>